Як зробити твердопаливний котел своїми руками
Твердопаливний котел своїми руками зробити нескладно. Його робоча частина являє собою конструкцію з труб круглого і прямокутного перерізу, зварених у вигляді ящика без дна. Довгі бічні і задня стінки складаються з труб круглого перетину. Ці труби приварюються до основ з прямокутних труб з заздалегідь проробленими отворами. Вода потрапляє всередину конструкції і може циркулювати по всіх трубах. До цієї замкнутої конструкції приєднується підведена знизу і відведена зверху система подачі теплоносія.
Твердопаливні котли своїми руками від "Твердопал"
Щоб зібрати твердопаливний котел своїми руками, треба мати необхідні інструменти, мати навички і можливість скористатися допомогою.
Встановлення твердопаливного котла проводиться вертикально якщо передбачається використовувати його не тільки як генератор тепла, але і як нагрівальну плиту. Горизонтальний монтаж твердопаливного котла використовують, якщо потрібно опалювати невелике приміщення.
Нехай площа опалювального приміщення становить 100 м². Опалення здійснюється за схемою з двох труб і включає сім радіаторів. Розглянемо, як побудувати котел на дровах своїми руками.
Перед тим як будувати котли твердопаливні, потрібно приготувати такі інструменти:
- болгарка;
- газовий або зварювальний різак;
- електрична дриль;
- рулетка і металеві косинці;
- маска для зварювальних робіт;
- рівень для визначення горизонтальності поверхні, щоб установка твердопаливного котла була правильною.
Будуть потрібні такі матеріали:
- жароміцний сталевий лист товщиною від 4 мм (чим товще сталь, тим довше гріється і тим довговічніше котел);
- чистий річковий пісок, який необхідно просмажити, перед тим як остаточно збирати твердопаливний котел своїми руками (якщо цього не зробити, то процес експлуатації тривалий час буде супроводжуватися неприємним запахом);
- вогнетривку цеглу (для фундаменту);
- колосники (на них буде укладатися паливо);
- дверцята;
- 8 штук труб круглого профілю довжиною 800 мм кожна, діаметром 50 мм (для виготовлення бічних стінок);
- 4 штуки труб круглого профілю, діаметром 40 мм (для задньої стінки);
- 5 штук довжиною 300 мм і 1 штука 500 мм труб прямокутного перетину (для переднього і заднього вертикального підстави), діаметр - 50 мм;
- два відрізки круглих труб довжиною по 10-15 см, діаметром 50 мм;
- шматочки металу 6 на 4 см.
Твердопаливні котли своїми руками на tvk.lviv.ua
Спочатку виготовляється конструкція робочого елемента - генератор тепла. Наступним етапом є складання корпусу. Болгаркою вирізаються стінки (8 штук) розмірами 850 на 300 мм. Потім вирізують дві деталі розмірами 450 на 450 мм. Вони потрібні для використання їх в якості основи і верхньої кришки.
На фронтальній поверхні проробляється отвір для подачі палива і отвір для чищення та розпалювання. Всередину корпусу поміщаються колосники і генератор тепла. Простір між корпусами заповнюється прожареним піском. Потім приєднується відведення для продуктів горіння палива. Встановлюються дверцята, що закривають доступ до ємності для подачі палива і ємності для чищення.
Збирати котли твердопаливні своїми руками необхідно на місці їх подальшої роботи, оскільки в готовому вигляді вони будуть дуже важкі.
Необхідно підготувати місце для установки, виклавши фундамент цеглою.
Твердопаливні котли своїми руками написати нам - tvk.lviv.ua@gmail.com
Наступним кроком є підключення твердопаливного котла до системи опалення, яке не відрізняється від підключення, наприклад, газового нагрівача. Головна умова - правильне підключення верхньої відвідної і нижньої труби, що подає.
Завдання вирішена, якщо випробування пройдуть успішно, можна приступати до експлуатації. Твердопаливні котли своїми руками написати нам - tvk.lviv.ua@gmail.com