Твердопал Твердопаливні котли | Монтаж і продаж
Україна м. Львів
+38 (096) 888 88 88
+38 (097) 888 88 88
Задати питання

Меню

меню

  • Твердопаливні котли
    • Меню
    • Твердопаливні котли
    • Твердопаливні котли українські
    • Твердопаливні котли польські
    • Твердопаливні котли білоруські
    • Твердопаливні котли Б/У
    • Встановлення котлів
    • Обслуговування твердопаливних котлів
    • Комплектуючі
  • Паливні брикети
    • Меню
    • Брикети з тирси
    • Брикети з торфа
    • Брикети з вугілля
    • Дрова для опалення
  • Блог
  • Ціни
  • Контакти
  • Твердопаливні котли
    • Твердопаливні котли українські
    • Твердопаливні котли польські
    • Твердопаливні котли білоруські
    • Твердопаливні котли Б/У
    • Встановлення котлів
    • Обслуговування твердопаливних котлів
    • Комплектуючі
  • Паливні брикети
    • Брикети з тирси
    • Брикети з торфа
    • Брикети з вугілля
    • Дрова для опалення
  • Блог
  • Ціни
  • Контакти

Який твердопаливний котел купити? :: Виробництво твердопаливних котлів

Виробництво твердопаливних котлів Виробництво твердопаливних котлів. Газ подорожчав і буде дорожчати далі, електрика теж не відстає і тому перехід систем опалення приватних будинків на тверде паливо зараз тренд сезону. Купити твердопаливний котел - це плани на найближче майбутнє як мінімум 70% власників заміських будинків. Про зростання попиту на котли свідчить як збільшення виробництва в Україні, так і помітно зрослий імпорт. Кількість брендів, моделей, торговельних майданчиків, інтернет магазинів в цій області за останні п'ять років зросла в десятки разів. І слава богу, тепер є з чого вибрати. Власне про це і матеріал.

Якщо Ви ще не купили твердопаливний котел, а тільки думаєте і вибираєте, то інформація наведена в даній статті буде дуже корисна.

Так, і до того як ми будемо розбиратися у відмінностях твердопаливних котлів хочемо зауважити, що не будемо схиляти вас купити той чи інший котел, а лише пояснимо різницю між типами і розповімо про деякі важливі моменти на які слід звернути увагу перш ніж купити твердопаливний котел .

Виробництво твердопаливних котлів від "Твердопал"

При всьому достатку моделей, пропонованих продавцями, твердопаливні котли діляться всього на чотири види:

  • Твердопаливний котел класичного горіння
  • Піролізний твердопаливний котел
  • Пелетний твердопаливний котел
  • Твердопаливний котел тривалого горіння

Тепер про кожен докладніше.

Виробництво твердопаливних котлів на tvk.lviv.ua

Якщо Ви хочете купити: Viadrus, Buderus, Logiterm, Astex

Виробництво твердопаливних котлівКласичне горіння

Принцип роботи

Котел, який має найпростішу конструкцію. У центрі знаходиться камера згоряння навколо якої влаштована водяна сорочка (теплообмінник). У камері горить паливо, в водяній сорочці нагрівається теплоносій (вода) ось і весь принцип.

Потужність

Від 5 кВт до 500 кВт. Правильно підібрати котел за потужністю - вкрай важливо.

Паливо

В принципі. все що горить. Якщо плануєте використовувати у вигляді палива вугілля, то постарайтеся купити твердопаливний котел з чавунним теплообмінником або сталевим, стінки якого виконані з металу товщиною не менше 5 мм.

Матеріал теплообмінника

Буває сталь, буває чавун, дуже важливий критерій. Детально про те, який матеріал для теплообмінника краще докладно описано тут. Якщо Ваш вибір впаде на твердопаливний котел з чавунним теплообмінником, то важливим моментом буде товщина стали з якої виконана камера згоряння. Чим тонше сталь, тим швидше вона прогорить. Якщо в цифрах, то не радимо зв'язуватися з котлами товщина стінки камери згоряння яких нижче 4 мм. З власного досвіду можемо сказати, що залізо до 3 мм. прогорить за 4 -5 сезонів, і то за умови грамотного монтажу. Висновок: купувати потрібно той твердопаливний котел, який важче, при інших рівних умовах.

Ще трохи подробиць про матеріал теплообмінника. Котлова сталь - це міф, яким користуються маркетологи. Твердопаливних котлів з котельної сталі в Україні не випускають, це абсолютно точно. Котлова сталь - це назва марки високоміцної сталі випускалася для виготовлення ємностей, що витримують тиск до 120 атмосфер, використовуваних в промислових котельнях. Вартість виробництва котельної сталі дуже висока, настільки, що твердопаливний котел з «нержавійки» був би дешевше. Тому не слухайте продавців, що продають вам тонкостінний котел, які стверджують, що він виконаний з котельної сталі.

Метод нагнітання повітря в камеру згоряння

Існує всього два варіанти. Атмосферне, це так званий котел на «самотязі», де кількість повітря, що подається в камеру згоряння регулюється тільки ступенем відкриття заслінки і більше нічим, і примусовий. У примусовому методі використовується нагнітальний вентилятор. У переважній більшості твердопаливних котлів з примусовим наддувом встановлено контролер.

Конструктивні особливості

Деякі виробники використовують додаткові вигини і коридори для зняття теплоенергії з димових газів на шляху їх виходу. По суті, те що вилітає в трубу - «вилітає в трубу», але якщо з цього можна ще відібрати кілька зайвих калорій то честь і хвала таким конструкторам.

Таки котли мають більш високий ККД. Виробництво твердопаливних котлів на tvk.lviv.ua

Час роботи на одному завантаженні

Найкоротший з усіх видів котлів. При правильно підібраній потужності це приблизно 3 -4 години. Тому класичний твердопаливний котел рекомендується використовувати з буферною ємністю, це додасть часу між завантаженнями (до 5-6 годин). Однак не варто забувати, що буферна або акумуляторна, як її ще називають, ємність - це додаткові сотні літрів теплоносія, який також потрібно нагріти, а це означає, що необхідно буде виконати коригування при розрахунку потужності твердопаливного котла, який ви збираєтеся купити. Тривала робота котла досягається тоді, коли паливо в камері тліє і при цьому його потужності вистачає для обігріву ваших метрів. У переважній же більшості випадків твердопаливний котел куплений з розрахунку 1 кВт - 10 кв.м., а це в «притул», і повірте на слово дрова при такому розкладі в камері згоряння палахкотять, а не тліють. Повісьте на нього ще й буферну ємність, так ця схема не те що не збільшить час між завантаженнями, вона його скоротить, якщо взагалі прогріється. Запам'ятайте: буферна ємність є акумулятором лише надлишковою теплоенергії.

І щодо економії палива при використанні буферної ємності. Зі шкільної фізики, якщо хто пам'ятає - якщо десь прибуло значить десь вибуло. Щоб прогріти зайву тонну води треба в будь-якому випадку спалити додатково необхідну кількість палива. Якщо в режимі тління, то довше, якщо як в мартені, то швидше, але витратиться на необхідну кількість теплоенергії для буферної ємності все одно доведеться. Питання тільки в часі між завантаженнями. І все.

Обслуговування

Все залежить від виду використовуваного палива. Якщо це тверді породи дерева, то раз в сезон, якщо це сосна, то раз на два тижні. Смола покриває стінки камери згоряння і зменшує теплообмін, в результаті ККД котла різко падає.

Робота без електрики

Можлива, якщо твердопаливний котел працює на «Самотязі», а в будинку система опалення - самопливна, ну або в крайньому випадку в ній присутній аварійний самопливний контур.

Якщо Ви хочете купити: Atmos, Defro, Ankot, Aтом

Виробництво твердопаливних котлівПіролізні твердопаливні котли

Принцип роботи

Якщо просто, то тліюче дерево виділяє піролізний газ, який примусово, за допомогою вентилятора через невеликий отвір в дні з завантажувальної камери засмоктується в камеру згоряння, де власне і відбувається процес горіння. Знімання тепла здійснюється в основному на шляху проходження димових газів. Оскільки температура горіння піролізних газів значно вище, ніж дров, такі котли мають більш високий коефіцієнт корисної дії.

Потужність

від 10 кВт і до 500 кВт

Паливо

Тільки суха деревина. Не більше 20% вологості, і це вкрай важливо, оскільки при використанні вологого палива потужність твердопаливного котла падає в рази. Це особливість є своєрідною ахіллесовою п'ятою котлів, що використовують принцип піролізу.

Матеріал теплообмінника

Зазвичай це сталь. Коли зважитеся купити піролізний твердопаливний котел переконайтеся що товщина сталі теплообмінника 5 мм. і вище.

Конструктивні особливості

Всі піролізні твердопаливні котли оснащені електронікою, яка контролює температуру теплоносія включаючи і вимикаючи вентилятор і циркуляційний насос. Деякі виробники, наприклад АТМОС, використовують в конструкціях своїх котлів додатковий теплообмінник для системи безпеки.

Купуючи піролізний твердопаливний котел зверніть увагу на такий параметр в його паспорті, як площа поверхні теплоз'єму, чим вище цифра, тим вище ККД. Виробництво твердопаливних котлів на tvk.lviv.ua

Корисною опцією у деяких виробників є оглядове вікно в нижніх дверцятах, воно дозволяє стежити за якістю горіння роблячи відповідні висновки про якість палива.

Час роботи на одному завантаженні

Піролізні котли вважаються більш економічними, ніж класичні і при однаковому завантаженні працюють до 70% довше, однак варто нагадати про паливо. Якщо паливо буде сирим, то буде не + 70%, а - 50%.

Можливе збільшення часу між завантаженнями палива за умови використання буферної ємності. Принципи використання в системі опалення акумуляторного бака такі ж як і в описі класичного твердопаливного котла.

Обслуговування

Чистити його потрібно так само часто, як і класичний ТТ. Будь-якої особливого догляду даний котел не вимагає.

Робота без електрики

Не можлива.

Якщо Ви хочете купити: Ретра, Viadrus, Logiterm, Climosz, Defro

Виробництво твердопаливних котлівПелетні тведопаливні котли

Принцип роботи

Пелети це спресовані з дерев'яних відходів гранули довжиною до 50 мм. і діаметром до 10 мм., які за допомогою черв'ячного механізму подаються в пальник, де і горять. Інтенсивність полум'я регулюється за допомогою нагнітаючого вентилятора.

Потужність

Від 5 кВт до 2мгВт

Паливо

Є моделі, що працюють тільки на пелетах та моделі, які можуть працювати і на дровах. Другий варіант краще, оскільки при відсутності, ну якщо раптом так трапиться, пелет можна протопити чимось альтернативним.

Ще один момент: пелет хорошої якості з твердих порід деревини в нашій країні вкрай мало. В основному це сосна, а вона дає більш низьку температуру горіння і як наслідок підвищена витрата. Крім того самі по собі пелети не дешеві. Подібні обставини роблять опалення пелетними твердопаливними котлами найдорожчим.

Конструктивні особливості

Основний агрегат пелетного котла - це черв'ячна передача (шнек) і пальник. Безумовно зручна річ, оскільки немає проблем з постійною подачею палива, потрібно тільки відрегулювати правильну швидкість. Однак можливі варіанти загасання полум'я в пальнику, особливо при використанні неякісних пелет. І все б нічого, але повторний запуск котла пов'язаний з виконанням маси робіт - вичистити пальник, розвантажити бункер, знову завантажити (до речі куди подіти неякісні але вже куплені пелети?) Знову розпалити. Добре, що це трапляється не часто.

З причини дорожнечі самого механізму, ремонтні роботи теж не дешеві.

Час роботи на одному завантаженні

Це найприємніше в пелетному твердопаливному котлі. Час між завантаженнями обмежено тільки розмірами бункера, тому може досягати і 30 днів.

Обслуговування

При використанні якісних пелет чистити можна раз в сезон.

Робота без електрики

Неможлива, мало того, при раптовому відключенні електрики полум'я в пальнику згасне, але тління залишиться і може по шнеку перейти в бункер, а там і до пожежі недалеко. Для таких випадків передбачена штатна система безпеки (є у всіх без винятку пелетние котлах), вона просто заливає весь черв'ячний механізм водою, запобігаючи подальше загоряння. Все б нічого, але для повторного запуску доведеться розбирати і чистити шнек від розмокших і злиплих пелет.

Виробництво твердопаливних котлів написати нам - tvk.lviv.ua@gmail.com

Якщо Ви хочете купити: Stropuva, ​​SWaG, Буран, Candle

Виробництво твердопаливних котлівТвердопаливні котли тривалого горіння

Принцип роботи

Твердотоплівний котел тривалого горіння працює трохи інакше ніж всі інші. Процес спалювання палива відбувається зверху вниз, пластами по 15 - 20 см., Повітря в пласт горіння подається за допомогою телескопічного механізму, який опускається в міру прогорання завантаженого палива. Саме тому всі твердопаливні котли тривалого горіння мають форму високої бочки. По довговічності такі котли можна порівняти хіба що з класичними чавунними, причиною такої довговічності є все той же принцип верхнього горіння: так як паливо горить пластами, сталь нагрівається тільки в місці горіння в той час як весь інший теплообмінник, що називається відпочиває.

Потужність

Від 7 кВт до 40 кВт

Паливо

Все, що горить. Дерево, вугілля, брикети, в буквальному сенсі все. Дерево можна використовувати навіть вологе, правда за умови, що котел обладнаний контролером і нагнітається вентилятором, як Stropuva ІДЕАЛ, наприклад.

Конструктивні особливості

Як вже говорилося вище головною особливістю котлів тривалого горіння є саме принцип горіння і відповідно деякі пов'язані з ним моменти.

Наприклад в котел тривалого горіння не можна підкидати паливо, необхідно дочекатися поки догорить вся завантажувальна камера.

Для якісної завантаження паливо необхідно дуже щільно укладати, тоді і час між завантаженнями збільшиться. Виробництво твердопаливних котлів написати нам - tvk.lviv.ua@gmail.com

Час роботи на одному завантаженні

Твердопаливні котли верхнього горіння вважаються найзручнішими для споживача, оскільки час між завантаженнями може досягати декількох діб.

Якщо потужність котла підібрана правильно, то на хороших дубових дровах котел може горіти до доби, а на вугіллі і двоє і троє і більше. Тут варто зробити застереження, не все залежить тільки від котла, багато залежить від теплоз'єму. Час горіння на одному завантаженні буде значно вище якщо будинок добре утеплений, а запас потужності котла дозволяє йому працювати в режимі тління.

Тому перш ніж купити твердопаливний котел обов'язково проконсультуйтеся з професіоналами. Сама консультація Вас ні до чого не зобов'язує, але ви точно будете знати який твердопаливний котел купити.

Обслуговування

Періодичність чищення напряму залежить від палива. Якщо ви топите хорошими сухими дровами твердих порід, то раз в сезон, якщо сосною або відходами меблевого виробництва, то раз на два тижні. Особливу увагу слід звернути на механізм нагнітання повітря, його теж потрібно чистити інакше рано чи пізно нагар на стінках телескопа досягне критичної товщини і він просто перестане опускатися. Слід нагадати, що товщина нагару на стінках безпосередньо впливає на ККД котла.

Робота без електрики

На превеликий жаль, тільки на самопливних системах опалення і за умови, що сам котел не обладнаний контролером.

Виробництво твердопаливних котлів

Твердопаливні котли
⁄Блог
⁄Виробництво твердопаливних котлів від "Твердопал"
Твердопал Твердопаливні котли | Монтаж і продаж
Задати питання
Україна м. Львів

+38 (096) 888 88 88,
+38 (097) 888 88 88
  • Партнери
© 2023 / Твердопал / Всі права застережено
Створеня сайтів: SUFIX веб студія
Заявку надіслано. Найближчим часом ми до Вас зателефонуємо.
Задайте нам питання
Текст під заголовком popup форми
+38 (096) 888 88 88
+38 (097) 888 88 88
Текст під заголовком форми внизу
Надсилання запиту
Задайте нам питання
Текст під заголовком форми внизу
Задати питання