Виготовлення котла твердопаливного своїми руками
Котли твердопаливні своїми руками. Як би там не було, але в Україні залишається чимало приватних будинків, які опалюються за допомогою вугілля і дерева. Чи існують істотні відмінності між твердопаливним котлом і звичайної піччю. Та й ККД їх, якщо чесно, приблизно однакові. Тому твердопаливний котел своїми руками виготовити досить легко - для цього будуть потрібні деякі підручні матеріали і інструменти, які є вдома у кожного.
Але це ще не все. При бажанні ви зможете внести деякі удосконалення в конструкцію для обігріву будинку і приготування їжі. Завдяки цьому ви підвищите ефективність котла, що позитивним чином позначиться на опалювальних витратах. У цій статті ви знайдете детальний опис принципу роботи котла, а також технології його виготовлення власними руками. Завдяки всьому цьому процедура виготовлення пройде набагато простіше.
Конструкція і принцип роботи
Як вже зазначалося раніше, подібного роду обладнання має масу схожих рис зі звичайними печами. Разом з тим, є і маса відмінностей, всі вони переважно стосуються способу тепловіддачі в будинок. Отже, нижче наведені основні складові класичного котла на твердому паливі.
Бокс, в якому спалюється тверде паливо. Він обладнується спеціальними колосниками, які призначаються для подачі необхідної кількості повітря.
Необхідна кількість дросельних заслінок, які будуть перекривати канали після того, як згасне полум'я, і контролювати силу повітряної тяги.
Резервуар для води. Вода буде служити теплоносієм в нашій опалювальній системі. Також це може бути трубчастий теплообмінник.
І куди ж без димоходу. Він призначений для створення тяги, необхідної для виведення продуктів горіння твердого палива назовні.
Також бажано використовувати в опалювальній системі спеціальні термоакумулятори, які необхідні для рівномірного розподілу тепла по всій площі опалювального приміщення. Це ще одна металева ємність певного розміру, яка монтується на котел твердопаливний своїми руками і займається накопиченням теплової енергії під час активної топки. Коли топка тимчасово припиняється, теплоносій починає циркулювати по магістралях і нагнітати повітря.
Ще один «бонусний» резервуар, який встановлюється над термоакумулятором і являє собою накопичувач гарячої води, призначеної для господарських потреб. Це аж ніяк не обов'язкова складова опалювальної системи - вона необхідна більше для того, щоб створити на дачі максимально комфортні умови для життя.
До того як приступити безпосередньо до роботи, складіть точні креслення як самого котла, так і всієї опалювальної системи. Але для того щоб площа житлового приміщення використовувалася максимально раціонально, до кожної опалювальній системі потрібно суто індивідуальний підхід.
Необхідні інструменти та матеріали
Для того щоб власноруч виготовити твердопаливний котел, вам буде потрібно наступне:
- · Пісок з річки або кар'єра, просіяний (попередньо оброблений, але про це трохи пізніше);
- · Лист стали з товщиною не менше п'яти міліметрів;
- · Лист нержавійки, з якого ви зробите термоакумулятор і резервуари для господарських потреб;
- · Залізний куточок;
- · Дросельні заслінки, які використовуються в печах;
- · Чавунна решітка;
- · Металеві двері, які встановіть на бункер для топки і для золи;
- · Сталеві труби, діаметр яких повинен бути різним.
Для покупки всіх цих матеріалів бажано звернутися в одну з будівельних компаній, що займаються металопрокатом. Вартість матеріалів у них, як правило, багато в чому залежить від обсягу. Отже, якщо ви купите все зі списку в одному місці, то можна розраховувати на деяку економію вашого бюджету.
Вивчивши наведені креслення, ви, напевно, і самі здогадалися, що доведеться проводити і зварювальні роботи. Таким чином, виходить наступний перелік інструментів.
- · Зварювальний апарат (бажано інверторний, але можна і будь-який інший), який можна експлуатувати в домашніх умовах.
- · Прилади для проведення вимірювань - будівельний рівень, рулетка, різні куточки.
- · Якийсь відрізочний інструмент, який має високу потужність і пошановувачі називають «болгаркою».
- · Електродриль, комплект свердел до неї.
- · Щипці .
Як бачимо, всі необхідні інструменти дістати досить складно, так що ніяких проблем з цим, мабуть, не буде.
Котли твердопаливні своїми руками від "Твердопал"
Якщо детально розібратися в проблемі того, яким чином виготовляються котли твердопаливний своїми руками, то стає очевидним факт, що нічого особливо складного в цьому немає. Зрозуміло, якщо грамотно організувати весь робочий процес. Бажано проводити роботи в місці, де можна розмістити робочий стіл - наприклад, в спеціально обладнаній майстерні. Деталі робляться на верстаті.
Як ми вже розглядали раніше, головним елементом будь-якого опалювального котла є топка. Для виготовлення топки вам будуть потрібні тільки якісні матеріали, здатні витримувати критичні температури - адже в ній вона нерідко перевищує тисячу градусів. А тепер поетапно розглянемо, як ви будете виготовляти безпосередньо корпус котла.
Якщо ви не змогли знайти жароміцну сталь, то можете взяти і просту, але при цьому подбайте про подвійні стінки, щоб вузол вийшов максимально довговічним. Кожна зі стінок вирізається з сталевого листа за допомогою кутового шліфувального приладу.
Як відомо, на кресленні котла повинні бути всі необхідні розміри, які ви перенесете на металопрокат, використовуючи довгу лінійку і вимірювальні інструменти. Але стінки - це ще не все, що вам належить вирізати, подбайте також про ребра жорсткості, які потрібно зробити з профільної сталевої труби. Куточок нам буде потрібно для того, щоб посилити стики між усіма елементами конструкції.
Робите квадратний отвір в передній стінці корпусу, він повинен в точності відповідати розмірам дверцят бункера для топки і для золи.
Котли твердопаливнісвоїми руками на tvk.lviv.ua
Якщо ви хочете отримати ефективний котел твердопаливний своїми руками, то вам слід подбати і про те, щоб він був оснащений парою резервуарів для води. Для їх виготовлення використовуйте приготований раніше лист нержавіючої сталі. Вирізаємо з нього прямокутники необхідних нам розмірів і зварює їх між собою. Як вже говорилося, для проведення зварювальних робіт потрібно не тільки спеціальне обладнання, а й відповідна кваліфікація. У цьому плані можна не ризикувати і звернутися за допомогою в спеціальну майстерню, де досвідчені професіонали самі виготовлять резервуари для води.
Що ж це таке - теплообмінник? По суті, це комплект звичайних труб, які використовуються в водопроводах. Їх необхідно зварювати між собою таким чином, щоб в результаті вони утворилися свого роду проточний цикл, що має гранично можливу зовнішню площину. Завдяки цьому ви зможете домогтися найбільш ефективної тепловіддачі між горючих паливом і теплоносієм.
Котли твердопаливні руками написати нам - tvk.lviv.ua@gmail.com
Збірка і схема роботи
Ми не говорили про це, але ще однією рисою опалювальних котлів є те, що в їх конструкції дуже багато металу. Отже, такі котли будуть багато важити. Саме з цієї причини процедуру складання слід проводити тільки там, де в майбутньому буде знаходитися котел.
Для початку робимо фундамент під майбутній котел, використовуючи для цього спеціальну жаростійку цеглу. Коли розчин висохне, встановлюємо на фундамент днище бункера для золи. Далі по периметру днища по черзі ставимо внутрішні стінки опалювального котла і приварюємо їх.
У нас є готовий корпус. Усередині нього приварюють спеціальні напрямні, до яких в подальшому будуть кріпитися обмінники тепла і колосники. На зовнішню частину бункера привариваются ребра жорсткості, виготовлені з металевого прямокутного профілю. Ребра повинні бути встановлені вертикально.
Власне, на цьому практично всі, наша процедура виготовлення котла плавно наблизилася до своєї завершальної стадії. Залишилося тільки змонтувати і встановити верхню плиту і залишилися зовнішні стінки.
Між цими стінами належить засипати заздалегідь приготовлений пісок, який буде виконувати в конструкції відразу дві функції:
- · Захищати стіни камери згоряння від того, щоб вони не перегрівалися і швидко не прогоряли.
- · Виконувати функцію додаткового теплового акумулятора.
Встановлюється верхня плита. Всі виготовлені ємності з нержавіючої сталі встановлюються зверху на плиту і підключаються до відповідних контурах системи. Ось тепер точно все. Залишилося лише поставити на місце дверцята обох бункерів і спробувати запустити котел твердопаливний своїми руками.