Виготовлення брикетів з тирси
Виготовлення брикетів з тирси. Не можна заперечувати, що брикети з тирси - це один з найефективніших видів твердого палива, що використовуються для опалення будинку. Вони висококалорійні (вихід тепла - близько 5 кВт з 1 кг при спалюванні), мають невелику зольність, а також зручні в складуванні, оскільки займають мало місця. Але ось дешевим це пальне точно не назвеш, топити котел або піч Євродровами протягом усього сезону може собі дозволити далеко не кожен.
Виготовлення брикетів з тирси від "Твердопал"
Звідси і виникає інтерес у багатьох домовласників - а чи не можна якось зробити паливні брикети своїми руками? Особливо коли є для цього сировина за мізерною ціною. Вирішення цього питання якраз і є темою даної статті. У ній будуть розглянуті різні технології виготовлення брикетів з тирси та інших видів сировини на виробництві та в домашніх умовах. За підсумком стане зрозуміло, за яких обставин має сенс братися за цю справу.
Способи виготовлення брикетів
Щоб отримати уявлення, як можна зробити паливні брикети своїми руками, треба спочатку вивчити, як їх виробляють в заводських умовах. Підготовчий етап при всіх технологіях однаковий і полягає в подрібненні і сушці сировини. Таким виступають, звичайно ж, тирса і більші відходи деревообробного виробництва, які переробляються для виготовлення брикет. Потім сировину піддають просушуванню з метою довести його вологість до показника не більше 8-10%.
Для довідки. Також в якості вихідного матеріалу для виробництва евродров можуть служити різні агропромислові відходи (лушпиння, лушпиння насіння) і навіть вугільний пил.
Виготовлення брикетів з тирси на tvk.lviv.ua
Далі починається основна операція - брикетування, простіше кажучи, - пресування тирси. На сьогоднішній день це проробляють двома способами:
- Формування з тирси брикетів на гідравлічному пресі.
- Виробництво методом екструзії.
Треба сказати, що при обох технологіях результат досягається за рахунок сильного здавлювання деревної сировини, внаслідок чого з нього починає виділятися природний компонент - лігнін. Він і служить сполучною речовиною для цієї розсипчастої маси, інших не передбачено. Різниця тільки в способі здавлювання, в першому випадку використовується гідравлічний прес для брикетів, що розвиває зусилля 300-600 Бар. Виготовлення брикетів з тирси на tvk.lviv.ua.
Від такого стиснення сировину мимовільно розігрівається, що тільки сприяє формуванню міцного прямокутного «цеглинки».
Виготовлення брикетів з тирси написати нам - tvk.lviv.ua@gmail.com
Екструзійний метод виготовлення брикет з тирси легко зрозуміти на прикладі звичайної домашньої м'ясорубки або соковижималки. Сировина завантажується в приймальний бункер агрегату і переміщається шнеком в робочий канал конічної форми, що звужується. Там і відбувається його стиснення, при цьому шнековий прес для брикетів розвиває жахливе зусилля - до 1000 Бар.
Ось так шнеком видавлюються евродрова
На виході виходять дрова з тирси у вигляді шестикутника, які проходять додаткову термічну обробку і відрізаються в один розмір спеціальним ножем.