Твердопаливні котли на деревних брикетах
Твердопаливні котли, як і інші різновиди теплогенераторів мають різні модифікації. Серед них можна виділити не тільки класичні дров'яні і вугільні варіанти, але і також котли, що працюють на деревних брикетах. Звичайно, ринок подібного обладнання не так сильно розвинений, проте продаж опалювальних пристроїв, що функціонують на біомасі, поступово набирає обертів.
Брикети від "Твердопал"
Основними перевагами такого роду теплогенераторів в порівнянні з класичними твердотопалівниками є більш високий ККД (близько 90% і вище) і практично повна автоматизація (що включає в себе також електричне запалювання). Крім цього дане устаткування вимагає очищення зольного відсіку лише два рази на рік, що, безумовно, підвищує його привабливість серед потенційних покупців. Крім того брикети також мають ряд переваг перед іншими видами твердого палива. Це повністю однорідне, сухе, чисте паливо, приємне на запах і дотик.
Однак основним мінусом котлів на деревних брикетах варто визнати їх ціну, яка значно вище аналогічних теплогенераторів на газі або рідкому паливі, але, тим не менш, підсумкова вартість теплової енергії виробленої подібним обладнанням менше ніж, наприклад, у тих же рідкопаливників. Звідси можна зробити висновок, що при постійно зростаючих цінах на нафту і нафтопродукти, котли на брикетах могли б послужити непоганою альтернативою дизельним теплогенераторам. До речі кажучи, топками для спалювання деревних брикетів при бажанні можна легко переобладнати котли на рідкому паливі, але цей, на перший погляд, дешевий варіант переходу на біопаливо страждає одним недоліком - обладнання доведеться чистити вручну приблизно пару раз на місяць. З газовими ж агрегатами за вартістю виробленої енергії котли на брикетах поки що ще змагатися в повній мірі не можуть.
Брикети на tvk.lviv.ua
Іншою не менш важливою проблемою, яка ускладнює використання деревнобрикетованих котлів, є неякісно вироблена сировина для їх топки. Здавалося б, що може бути простіше купити пресувальний апарат і, закуповуючи деревну вторсировину, випускати в продаж брикети. Однак тут не все так просто. Справа в тому, що звичайні деревні відходи не годяться для виготовлення брикетів, так як сліди бруду, металу і фарби можуть викликати зашлаковування котлів, а також їх повне зупинення або поломку. Через погане паливо можна легко потрапити на дорогий фірмовий ремонт або зовсім позбутися обладнання через відсутність належної сервісної діагностики серед постачальників звичайних опалювальних систем, слабо знайомих з ремонтом такої техніки. Тому вибирати постачальника деревних брикетів потрібно акуратно, благо зараз на ринку пропозиція такого палива перевищує його попит. Заводи з виробництва якісних деревних брикетів побудовані практично у всіх великих містах країни.
Брикети написати нам - tvk.lviv.ua@gmail.com
Крім котлів, на деревних брикетах також можуть працювати каміни і печі. Останнім часом їх продажі теж поступово набирають обертів. Основна перевага такого обладнання в тому, що воно значно дешевше котлів, зокрема через відсутність значної частини автоматичних пристроїв останніх. Крім того, каміни і печі не вимагають спеціальних водяних систем розподілу тепла, як в котлах, а також їх сервісне обслуговування можуть проводити звичайні майстри-ремонтники, які мають стандартну кваліфікацію. Брикети написати нам - tvk.lviv.ua@gmail.com