Торфокрошка
Тофокрошка. Торф, видобутий з торф'яних покладів і висушений до повітряно-сухого стану (до вологості 25-35%), називається натуральним торф'яним паливом. За способами видобутку і розмірами паливної продукції торф поділяється на кусковий і фрезерний (крошкообразний). Кусковий торф в свою чергу ділиться на Гідроторф, машинно-формований і різьблений. Цей підрозділ враховує специфічні особливості екскавації торф'яної маси, технологічного процесу його переробки, сушіння і інші чинники, що впливають на його властивості: на об'ємну вагу паливного торфу, форму і розміри шматка і інші властивості торфу.
Торфокрошка від "Твердопал"
Елементарний склад натурального торф'яного палива має незначні коливання в залежності від ступеня розкладання торфу і ботанічного складу: 54-60% С; 5-6,6% Н; 30-40% О і 0,5-3% N.
Зміст азоту змінюється в залежності від виду торфу. У торфі верхових масивів 0,5-1,5% N, в низинних 1,5-3% N.
Присутність сірки в торфі визначається в десятих частках відсотка (0,1 - 0,5%), що вигідно виділяє його з-поміж інших викопних видів твердого палива (кам'яного вугілля, сланцю), де вміст сірки доходить до 5% і більше. Торфокрошка від "Твердопал".
Зміст золи змінюється в залежності від виду торфу і умов його видобутку. У торфі, отриманому при розробці верхових торф'яних масивів, середній вміст золи в робочому паливі Ар = 3-5% і для низинних видів торфу Ар = 5-14%. На останніх вона іноді збільшується до 20% і більше при розробці заплавних боліт з підвищеним вмістом золи.
Торфокрошка на tvk.lviv.ua
Зміст золи в торф'яному паливі іноді трохи змінюється в бік її збільшення проти зольності торфу в покладі. Такі явища зустрічаються при розробці неглибоких пластів торф'яних покладів, коли разом з торф'яної масою захоплюються і нижні мінералізовані шари торфу чи мінеральний грунт. При уважному технічному контролі за здобиччю торфу ці явища легко переборні. Торфокрошка на tvk.lviv.ua.
Робоча нижча теплотворна здатність палива визначається шляхом перерахунку теплотворної здатності пальної маси на робоче паливо, яке буде спалюватися в топках парових котлів з урахуванням його робочої вологості Wp, зольності Ар і втрати тепла на пароутворення.
Якість паливного торфу визначається також вмістом дрібниці в кусковому торфі і засміченістю фрезерного торфу. Правильний режим в роботі топок легко можна встановити тоді, коли в них буде надходити торф, рівномірні по величині шматки або частинки фрезерної крихти. Крошімость кускового торфу і наявність в ньому дрібниць залежить від виду торфу, ступеня його переробки, а також умов сушіння. Низинні види торфу схильні до більшої крихкості, ніж змішані і верхові. Фактори, що впливають на крошімість торфу, можуть в тій чи іншій мірі бути ослаблені при правильній організації виробництва видобутку і сушки торфу.
Торфокрошка написати нам - tvk.lviv.ua@gmail.com
Допустимий граничний вміст дрібниці (розміром менше 25 мм) в кусковому торфі визначається наступними показниками: 1) для верхових покладів 5%, 2) для змішаних покладів 12% і 3) для низинних покладів 23%. Торфокрошка написати нам - tvk.lviv.ua@gmail.com.
Погана підготовка поверхні торф'яного масиву для видобутку фрезерного торфу і недбале очищення полів її від залишків колишньої деревної рослинності і очеса веде до засміченості видобувається фрезерного торфу. Гранична норма засміченості фрезерного торфу сторонніми горючими: шматками пня, торфом, що мало розклався, ОЧЕС і кореневищами чагарникової рослинності з розміром частинок понад 25 мм, встановлюється в 10%.