Саморобні брикети
Саморобні брикети. Зрозуміло, що купувати потужне обладнання, щоб пресувати брикети у себе вдома - марна справа. Навіть якщо ви маєте в своєму розпорядженні засоби та дармовусировину, окупити його вартість вдасться тільки в тому випадку, якщо пресувати дрова з тирси на продаж. Це означає, що витримати традиційну технологію з виділенням лігніну не вдасться. Натомість неї домашні умільці пристосувалися для формування «цеглинок» використовувати різні сполучні, наприклад:
- клей для шпалер або інший найдешевший клей;
- глину;
- папір, гофрокартон.
Щоб не купувати дороге сушильне і пресове обладнання, в домашніх умовах паливні брикети роблять наступним чином. Тирса замочують у воді і ретельно перемішують з глиною в пропорції 1: 10, або додають розмочений картон або шпалерний клей. Отриману суміш для виготовлення брикет поміщають в форму саморобного ручного пресудля тирси і стискають зусиллям рук. Потім «цеглинка» виймають з форми і кладуть сушитися природним шляхом, на вулиці.
Для довідки. За цією технологією кмітливі господарі пресують брикети з будь-яких доступних матеріалів, здатних горіти: з соломи, паперу, картону, листя, лушпиння насіння і так далі.
Саморобні брикети від "Твердопал"
Обладнання для виробництва
Простий гвинтовий прес
Найпростіший прес для виготовлення паливних брикетів, зроблений своїми руками, має гвинтовий ручний привід. Формовочна ємність з перфорацією наповнюється сумішшю і встановлюється під станину, тиск створюється за рахунок закручування гвинта. Конструкція дуже проста і детально розповідати про неї немає сенсу, досить подивитися на малюнок.
Подібні гвинтові станки для пресування брикет з тирси не надто популярні в силу низької продуктивності. Надто вже багато йде часу на завантаження ємності, закручування гвинта і витяг готового виробу. Куди швидше і простіше видавлювати «цеглинки» на саморобному пресі з довгим важелем і механізмом виштовхування брикети назовні. Для прискорення процесу до станини можна приварити 2 форми замість однієї.
Деякі майстри-умільці можуть похвалитися і більш досконалим механізованим обладнанням. І правда, ручний верстат можна вдосконалити і підвищити продуктивність брикет, встановивши замість ручного приводу гідравлічний домкрат. Щоб зібрати такий агрегат, доведеться чимало повозитися, зате і результат вийде куди краще.
Примітка. Навіть використовуючи гідравлічний домкрат в саморобному пресі, створити тиск хоча б 300 Бар все одно не вдасться. Тому відтворити заводську технологію без додавання води і сполучних все одно не вийде. Саморобні брикети від "Твердопал".
Незважаючи на великі труднощі з виготовленням деталей, декому з майстрів вдалося зібрати шнековий прес і отримати брикети досить пристойної якості. Про це свідчать відгуки таких людей на форумах. Але всі вони відзначають великі витрати на виробництво деталей шнека і корпусу із сталі високої якості. Знову ж таки, без електричного приводу тут не обійтися, при самому скромному підрахунку потрібно двигун потужністю не менше 7 кВт.
Саморобні брикети на tvk.lviv.ua
Саморобні брикети - за і проти
Причини, через які даний вид палива дуже привабливий, зрозумілі. Коли у людини є власне деревне виробництво або можливість дешево купувати тирсу для брикет, то думки про їх виготовлення в домашніх умовах цілком закономірні. Справа в тому, що далеко не всяка опалювальна техніка пристосована для спалювання опила. Як правило, деревна дрібниця в звичайній печі або котлі згорає швидко і віддає мало тепла, та ще й половина просиплется в зольник.
Для успішного спалювання відходів деревини потрібен спеціальний котел шахтного типу або верхнього горіння. Зробити такий досить складно, набагато райдужні бачиться перспектива пресування тирси в паливні саморобні брикети.
Саморобні брикети написати нам - tvk.lviv.ua@gmail.com
Виявляється, тут теж не все так просто і ось чому:
- Купувати заводське сушильне і пресове обладнання - невиправдано дорого. Дешевше придбати готові евродрова.
- Можна зробити прес для брикет самому і робити їх кустарним способом. Але вироби будуть низької якості і дадуть мало тепла, а часу віднімуть багато.
Пункт другий вимагає роз'яснення. Через неможливість дотримати технологію «цеглинки» після сушки виходять легкими через малу щільності. Їх питома теплота згоряння втричі нижче, ніж у деревини, значить, для опалювання їх знадобиться втричі більшу кількість. Весь процес займе багато часу і відніме багато енергії. Та й зберігати такий обсяг палива, щоб воно не набралося вологи, досить важко. Саморобні брикети написати нам - tvk.lviv.ua@gmail.com.
Висновок
Виготовляти паливні брикети своїми руками на саморобному обладнанні, в принципі, можна. Але для цього потрібно мати достатньо вільного часу і місце для сушіння та зберігання пального. Також важливо, щоб тирса не доводилося возити здалеку або дорого купувати. При такому розкладі захід взагалі втрачає будь-який сенс, краще вже купити вантажівку дров. Вибір за вами, шановні домовласники.