Паливо твердопаливних котлів
Паливо твердопаливних котлів. Твердопаливні піролізні котли Lavoro Eco практично всеїдні. Топити їх можна різними видами палива. Проте кожен вид твердого палива для піролізних котлів володіє властивими тільки йому особливостями, отже, питання чим топити котел має велике значення.
Паливо твердопаливних котлів від "Твердопал"
1. Топимо дровами.
Дрова для топки твердопаливних котлів повинні бути неодмінно сухими, від цього буде залежати теплова віддача котла.
При закладці полін в топку слід звернути увагу на те, що у складати їх слід щільно один до одного, вгорі має бути вільний простір не менше 200 мм. Перша закладка становить близько половини порції дров, у міру прогорання закидаються інші, в залежності від ємності топливника. Дрова згорають нерівномірно - їх необхідно акуратно розкладати по поверхні топки, не охолоджуючи котла.
Топку дровами неможливо автоматизувати, але як плюс - це екологічний спосіб опалення будь-яких приміщень без шкоди навколишньому середовищу.
2. Топимо торфом.
Як і дровами, торфом можна топити практично всі твердопаливні котли. При виборі торфу, як виду палива, необхідно дотримуватися певних правил.
Топливник повинен бути очищений від золи, дверцята поддувального відділення повинні бути закритими. Шар торфу краще викладати на колосникові грати, зверху покласти трохи дров для розпалювання, прикрити ще одним шаром торфу. Відкривши засувку димоходу, можна приступати до розпалювання. Весь час роботи котла необхідно стежити за тим, щоб торф лежав рівномірним шаром, це забезпечить оптимальну тепловіддачу. Паливо твердопаливних котлів від "Твердопал".
Паливо твердопаливних котлів на tvk.lviv.ua
3. Топимо вугіллям.
Вибираючи вугілля як паливо для котла, уважно вивчіть інструкцію: чи підходить вашому котлу даний вид палива. Якщо проблем не виникає, вчимося.
Вугільне паливо для видачі найкращого рівня тепла потребують особливого топливника - шахти з вертикальними стінками і гратами. Топливник повинен бути високим, від склепіння до решітки має бути не менше 50 см. Піддувальну і топкові дверцята рекомендується робити чавунними, суворо герметизувати, оптимальну відстань між ними витримувати близько 21 см. При топці вугіллям слід пам'ятати, що нову порцію варто підкидати тільки тоді, коли перша впевнено розгорілася, при цьому кожен раз необхідно прикривати поддувальні дверцята, а також не допускати прогорання вугілля до решітки, підтримуючи рівномірний шар.
Варто пам'ятати про те, що кам'яне вугілля, вугілля марок ПЖ і Ж, ПС і СС, а також марки Т вимагають змочування згідно з інструкціями. І тільки антрацит змочування не вимагає, якщо тільки для зменшення виділення пилу. Паливо твердопаливних котлів на tvk.lviv.ua
Для оптимального разгорания вугілля повинно бути наколотим шматками розміром 30-50см.
Паливо твердопаливних котлів написати нам - tvk.lviv.ua@gmail.com
4. Топимо брикетами.
Брикети на сьогоднішній день є оптимальним засобом для топки твердопаливних котлів. Брикети можуть бути вугільними або торф'яними.
Так, використання брикетів дає вам такі переваги:
- висока теплотворність;
- згоряння брикету без залишку;
- рівний процес горіння: немає необхідності поправляти шари, втручатися в процес горіння;
- щільність палаючого шару, при цьому невелика кількість полум'я - як наслідок, мінімальна кількість диму;
- зручність фасування брикетів: під будь-який розмір топливника.
Топку котла ведуть до повного згоряння брикетів. Якщо під час чищення виявляються незгорілі брикети, їх викладають і використовують вдруге. Паливо твердопаливних котлів написати нам - tvk.lviv.ua@gmail.com
Який би вид твердого палива ви не вибрали для себе, дотримуйтесь інструкцій, і ваш котел буде служити вам вірою і правдою, добре виконуючи своє призначення.