Чим топити камін? :: Ціна дрова
Ціна дрова. Чи могли собі уявити люди, радіючи появі газового опалення, що через десятки років міські жителі добровільно повернуться до дров'яних печей? Сьогодні кожен другий власник приватного будинку мріє про домашнє вогнище з полум'ям, а тих, хто здійснив свою мрію, стає все більше.
Ціна дрова від "Твердопал"
Щоб забезпечити роботу пічного обладнання, наші сучасники не йдуть в ліс з сокирою, а купують готові дрова для каміна або печі. Чим відрізняється пропоноване паливо і як правильно зробити вибір? Ціна дрова від "Твердопал".
Дрова бувають різними: лікнеп по вибору підходящого палива
Найпопулярнішим паливом для домашніх печей залишаються дрова з листяних і хвойних порід. Однак далеко не кожна деревина, підходяща для топки печей і закритих камінів, годиться для використання в традиційних комінних топках відкритого типу. Крім того, у кожної породи є свої переваги і недоліки, що впливають на загальний комфорт і ефективність опалення.
Ціна дрова на tvk.lviv.ua
Вибір дров для відкритих камінів
Паливо для традиційних коминів з відкритою топкою має згорати повільно, не утворюючи при цьому іскор і неприємного запаху. Доступна сосна та інші хвойні породи - не найкращий вибір, так як поліна цих дерев дуже швидко згорають, сильно іскрять, а від вогню розлітаються палаючі тріски. Дубові дрова заслужено називають «камінними»: вони довго горять, виділяючи при цьому максимум теплової енергії. Ефірні масла, що виділяються під час горіння, наповнюють приміщення приємними цілющими ароматами. Щоб зменшити іскріння, рекомендується використовувати поліна без кори. Головний недолік дуба - висока вартість.
Поліна з вільхи здавна використовували для опалення царських палат - це паливо несильно димить і ефективно справляється з завданнями обігріву. Вільхові поліна залучають красивим яскраво-оранжевим відтінком - вони чудово виглядають не тільки в топці, а й в дровниці, прикрашаючи собою інтер'єр. Популярні березові дрова привабливі тим, що під час згорання виділяють трохи чадного газу, а димок від їх полум'я дезінфікує повітря і приємно пахне. Важлива перевага і в тому, що березу можна використовувати без попередньої сушки. Головний недолік березового палива - підвищене утворення сажі в димоході. Про це потрібно пам'ятати і регулярно прочищати трубу від нальоту, що перешкоджає виходу диму. Ціна дрова на tvk.lviv.ua.
Професіонали, розповідаючи про те, які дрова для каміна краще вибрати, завжди рекомендують звернути увагу на осикові поліна. Осика має дивовижну властивість - її дим очищає димар від сажі, чим здавна користуються люди, охочі полегшити нелегку працю сажотруса. Щоб підтримувати обладнання у відмінному стані, достатньо двічі на місяць топити камін осикою. Для регулярного використання осика не підходить - надто мало від неї спека.
Ідеальною сировиною для відкритих топок є дрова з вишні, яблуні і ялівцю - вони менше іскрять і наповнюють кімнату приємним ароматом. Необов'язково рубати в саду всі яблуні - можна використовувати висушені пагінці, що залишилися після обрізки, і підкладати їх в полум'я, комбінуючи з іншими полінами.
Ціна дрова написати нам - tvk.lviv.ua@gmail.com
Чим топити закритий камін
Власникам камінів з закритими топками, а таких зараз більшість, набагато простіше вибрати «харчування» для свого домашнього вогнища. Всі види деревини, рекомендовані для відкритих камінів, ідеально підходять і для закладки в закриту топку. А завдяки тому, що іскор, які розлітаються, можна не боятися, нічого не заважає вибирати будь-яку іншу сировину. Важливо тільки враховувати, що тверда деревина згорає довше, а значить, закидати дрова в топку можна буде рідше, при цьому ефективність пічного обладнання виявиться вище.
Тополя спокушає ціною, але її поліна згорають буквально миттєво, утворюючи дуже мало жару. Купувати тополю рекомендується для закритих камінів декоративного призначення, коли важливі тільки недовгі видовища, а завдання тепла вирішує центральне опалення.
Хвойні породи дерев для закритих камінів використовувати можна, вони повільно згоряють і відрізняються високою тепловіддачею. Найчастіше для опалення використовують сосну - вона лідирує по теплоеффектівності і доступна за ціною. Модрина утворює багато чадного газу, тому немає сенсу переплачувати за цю рідкісну сировину. До недоліків хвої варто віднести утворення кіптяви, що осідає на камінному склі та димоході. Виробники пічного обладнання про це знають і оснащують свої вироби спеціальними склоочисними системами. Ціна дрова написати нам - tvk.lviv.ua@gmail.com.
Ясень зручний для розпалювання тим, що його, як і березу, можна використовувати без попередньої сушки. Добре і без сильного копчення горить верба. Липові поліна доступні не у всіх регіонах, але цю сировину можна віднести до ідеальних дров - липа довго горить і виділяє багато тепла.
Для правильного полум'я важливо подбати не тільки про породу деревини, але і про розмір полін. Вони не повинні бути занадто тонкими, ідеальна ширина поліна - 6-8 см. Довжина дров повинна дорівнювати двом третім ширини камери згоряння.